ناگفته‌های برند سازی

برند سازی (Branding) از اساسی‌ترین پایه‌های هر کسب‌وکار است که با توجه به آن بیزینس، اصول و فنون خاص خود را دارد. فراگرفتن این فنون و راهکارها کسب‌وکار شمارا در هر زمینه‌ای که باشد، رونق می‌بخشد و موجب افزایش درآمد و بازدهی بیشتر فعالیت‌های مجموعه شما خواهند شد.

صاحبان کسب‌وکارهای گوناگون با استفاده از برند سازی قانونی و اصولی می‌توانند اعتبار محصولات و یا خدمات خود را به مشتریان عرضه کنند و شخصیت تجاری خود را بهبود دهند. همچنین مدیران باهوش و بلندپرواز با بهره‌گیری از برندینگ و به وجود آوردن وجهه‌ای دلپسند و قابل‌اعتماد در اذهان مشتریان و کاربران، در راه موفقیت‌های بزرگ قدم می‌گذارند.

در کتاب مدیریت برند اثر ژان نوئل کاپفرر اهمیت برندینگ این‌گونه بیان‌شده است: «مباحثی مثل مدیریت ارتباط با مشتری، راه‌اندازی باشگاه مشتریان، توسعه پایگاه مشتریان و سایر ابزارها و تکنیک‌هایی که برای افزایش وفاداری مشتری به کار گرفته می‌شود، دیر یا زود قابل تقلید هستند و نمی‌توانند در بلندمدت نقش مزیت رقابتی را ایفا کنند.

درنهایت، چیزی که مشتریان جدید را جذب شما می‌کند و مشتریان قدیمی را برایتان نگه می‌دارد، برند شماست.» اگر شما عزیزان نیز به فکر رونق و بهبود کسب‌وکار خود هستید می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات بالون هلدینگ به یکی از بهترین هویت‌های تجاری ایران و یا خارج از ایران تبدیل شوید.

Branding,برند سازی
Balloon Branding

برند سازی چیست؟

برندسازی پروسه‌ای است که طی آن مدیران و یا صاحبان بیزینس های مختلف، نام تجاری خود را معنا و مفهوم می‌بخشند و برای دستیابی به محبوبیت و موفقیت استراتژی‌هایی را اتخاذ می‌کنند. برند می‌تواند یک نام، شعار و یا نشان باشد که خدمات و محصولات یک مجموعه را از دیگر شرکت‌ها متمایز می‌کند و مخاطبان را به گونه‌های مختلف جذب خود می‌کند.

در دنیای امروز بسیاری از نام‌های تجاری در قله موفقیت قرار دارند و این بدان معناست که این نام‌های تجاری مانند اپل، گوگل، مرسدس بنز مک، دونالد، استیل البرز، اسنوا، کبریت توکلی، گاج و صدها برند دیگر، علاوه بر محصولات و خدمات در حال بهره‌گیری از نام و آوازه‌ای هستند که دارند.

بیانی ساده‌تر، محصولات بخشی از برند سازی هستند و مخاطبان و خریداران نیز بیش از هر چیزی به نام و برند مجموعه نگاه می‌کنند. برندینگ دربرگیرنده مجموعه‌ای از روش‌های گوناگون است؛ اما هدف بنیادی آن آگاهی مخاطبان نسبت به نامی است که مدیران قصد دارند آن را بااعتبار و با خرسندی در اذهان مشتریان حک کنند.

Branding,برند سازی
Balloon Branding

هدف برند سازی چیست؟

هدف برند سازی آن است که با صرف کمترین زمان و به‌سادگی هرچه تمام کاربران نام تجاری شما، اهداف، خدمات و یا کالاها، و پیشنهاد فروش منحصربه‌فرد (Unique Selling Points) را شناسایی و وجه تمایز شما و دیگر نام‌ها را مشخص کنند. اما تنها داشتن یک یا چند USP کافی نیست، بلکه دانش و مهارت برندینگ و ترکیب استراتژی‌های گوناگون آن با نقاط قوت مجموعه شماست که در خلق نامی پرآوازه و پرطرفدار نقشی مهم ایفا می‌کنند. افزون بر این برند سازی جایگاه شمارا در ذهن مخاطبان مشخص می‌کند و آنان شما را با توجه با هویت تجاری را کسب کرده‌اید تحلیل کرده و به شما اعتماد خواهند کرد.

امروزه، در جهان مصرف‌گرا ما، بسیاری از مجموعه‌ها در بخش‌های متنوع مانند تولید، واردات، صادرات و خدمات مشغول به فعالیت هستند. پس در اختیار داشتن یک هویت تجاری می‌تواند باعث شخصیت بخشیدن به فعالیت شما شود و همچنین خصوصیات منحصربه‌فرد شمارا از دیگران متمایز کند. افزون بر این، با برند سازی می‌توان به اولویت فکری کاربران تبدیل شد.

برندینگ موجب می‌شود مخاطبان با شنیدن نام تجاری شما ناخودآگاه برند شما در ذهن تداعی کنند. به‌عنوان‌مثال با شنیدن نام پفک یا چیپس اولین نامی که به ذهن ما خطور می‌کند چیتوز است. برند سازی و برندینگ حرفه‌ای و بر پایه اصول باعث می‌شود مشتریان عادی ما به مشتریان وفادار تبدیل شوند.

Branding,برند سازی
Balloon Branding

قوانین برندینگ

اگرچه امروزه بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها معتقدند که موفقیت و محبوبیت بسیار دشوار و حتی گاهی غیرقابل‌دسترس است، اما شما عزیزان می‌توانید با بهره‌گیری از راهکارها و دانش متخصصان و مشاورین باتجربه در هلدینگ برندسازی بالون به پیشرفت و بهبود برند سازی خود امیدوار باشید. این اصول بنیادین در بازاریابی تا جایی اهمیت دارد که بدون آن دستیابی به محبوبیت و موفقیت تجاری غیرممکن است.

 امروزه در قرن بیست و یکم شرکت‌های گوناگون با کسب مهارت و شناخت راهکارهای مؤثر در برند سازی به دنبال تحقق یافتن این دستاوردهای مهم هستند، ازاین‌رو اگر مجموعه از اهمیت خلق هویتی تجاری چشم‌پوشی کند و یا به استراتژی‌های نادرست و نابجا این کار را انجام دهد، بدون شک محکوم به نابودی و فراموش‌شدن توسط مخاطبان است.

با فراگیری قوانین برند سازی می‌توان امیدوار داشت که در مسیر موفقیت قدم نهاده‌ایم. این نوع دستاورد بلندمدت، ارزشمند، جذاب و سودآور خواهد بود و این تنها به‌واسطه برند سازی ممکن خواهد بود که امری ست تخصصی و نیازمند آموزش و در صورتی به نتیجه مطلوب خواهد رسید که توسط متخصصان این حوزه صورت گیرد.

 نکته قابل‌توجه آن است که یک برند موفق و قدرتمند نیاز به فعالیت‌های تبلیغاتی را کاهش می‌دهد؛ زیرا خدمات و کالایی که شناخته‌شده باشد بدون تبلیغات نیز در صدر خواهد بود. اعتماد کاربران می‌تواند موفقیت در کسب‌وکار و برندینگ را تضمین کند، اما در زمینه‌ی برند سازی باید به نکات متعددی توجه داشت و با به‌کارگیری راهکارها و رعایت آنان اقدام به گسترش فعالیت‌های اقتصادی خود نمود.

ساختن یک وب‌سایت با رابط کاربری آسان که محصولات و خدمات شما را توصیف می‌کند، طراحی تبلیغات، انتخاب رنگ‌های خاص، برقراری ارتباط با کسب‌وکارهای مرتبط با شرکت شما، ایجاد یک نشان‌واره (Logo) و استفاده از آن در تمام شبکه‌های اجتماعی، برخی از راه‌های متنوع برند سازی هستند. به خاطر داشته باشید که در تمامی این امور باید از متخصصین و کارشناسان باتجربه بگیرید.

Branding,برند سازی
Balloon Branding

سخن پایانی

یک برنامه و راهکار مناسب در برند سازی باید شامل قسمت‌های گوناگون باشد که شمارا به بهترین نوع ممکن به‌سوی هدف نهایی یعنی ایجاد یک نام تجاری موفق راهنمایی کند. در این مقاله کلیات برند سازی موردبحث قرار گرفت. هدف برند و بیزینس شما باید کاملاً مشخص باشد، هویت تجاری شما باید در تمامی مراحل یکپارچگی، انسجام و هدف خود را حفظ کند، همیشه هیجانات، احساسات و نوع افکار مخاطبان را در نظر بگیرید و تجزیه‌وتحلیل کنید، برند شما برای به‌روز ماندن باید همیشه انعطاف‌پذیری خود را حفظ کند و … . برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت بالون هلدینگ مراجعه کنید.

در قرن 21 که فصل شکوفایی نام‌های تجاری است، برند سازی ازجمله فعالیت‌هایی ست که هر شرکت، سازمان و یا مجموعه باید به‌گونه‌ای هدفمند و صحیح از آن بهره ببرد. بدین منظور باید از قوانین، راهکارها و انواع برند سازی آگاه باشید تا بهترین نتایج برای سازمان شما به دست آیند.

 با بهره‌گیری از یک بیزینس پلن اصولی و به‌دست‌آمده توسط متخصصان این زمینه، تدوین صحیح مارکتینگ پلن، و آگاهی نسبت به چیستی و ماهیت برندینگ شما عزیزان می‌توانید امیدوار باشید که قله‌های موفقیت را فتح. امروزه تمامی شرکت‌های سرشناس جهان برای متمایز کردن خود از رقبا و کسب سهم بازار بیشتر بر روی برند سازی خود تمرکز زیادی دارند و بودجه‌های قابل‌توجهی را نیز صرف آن می‌کنند. شما عزیزان برای برند سازی حرفه‌ای می‌توانید با گروه بالون هلدینگ که سال‌ها در زمینه‌ي مدیریت کسب‌وکار فعالیت دارد می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و مشتریان و مخاطبان خود را با خدمات و محصولات به‌خوبی آشنا کنید.