برای معرفی محصول و رونق در کسب و کار ایجاد تبلیغاتی مؤثر ضروری است پس انتخاب یک آژانس تبلیغاتی و سپردن کار به دست تیم آن­‌ها ضرورت دارد. امروزه با توجه به نیاز بشریت برای کارهای تبلیغاتی چنین آژانس‌­هایی ایجاد شده است که تمامی کارهای مربوط به تبلیغات را مدیریت و برنامه‌ریزی می‌کنند و تلاش بر این دارند تا با طرحی خلاق در ذهن مخاطبان اثرگذار باشند.

در ابتدا قرار است از تفاوت بین مفهوم تبلیغات و برندسازی بگوییم و پس از آن از آژانس­‌های تبلیغاتی، وظایف و امکاناتی که از آن­ها انتظار می­‌رود و خود ارائه می‌­دهند صحبت می‌­کنیم.

تبلیغات و برندسازی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

برای درک راحت­‌تر این مفاهیم بهتر است بگوییم تبلیغات در واقع مثل رفتار ما مقابل دیگران است و بایستی متناسب با ظاهری که داریم باشد که ظاهر در این جا نقش بازاریابی را ایفا می­‌کند، اما برند در واقع به بررسی تصور دیگران از شما می‌­پردازد و براساس آن عمل می­‌کند.

برندسازی در واقع با توجه به جزئیات بین شما و رقبا تفاوت قائل می­‌شود و سبب افزایش فروش و ایجاد یک حس منحصر به فرد در مخاطبان می­‌گردد. کار مربوط به تبلیغات در آژانس­‌های تبلیغاتی و کارهای مربوط به برند در آژانس­ برندسازی صورت می­‌گیرد. البته گاهی هر دو آژانس ممکن است کار دیگری را نیز انجام دهند.

یک هلدینگی که امکانات برندسازی، بازاریابی، کارهای هنری، تولید محتوا و … را زیر نظر گروه برندسازی در اختیار شما قرار می­دهد بالون هلدینگ است که از یک تیم متخصص و حرفه‌­ای تشکیل شده است که هر یک از امکانات به­‌صورت جداگانه و زیر نظر متخصصان با مدیرانی باتجربه انجام می‌­شود و تا رساندن شما به هدفتان در کنار شما هستند. همچنین همان­طور که گفته شد این هلدینگ زیر نظر گروه برندسازی فعالیت دارد به آن بالون برندینگ نیز گفته می­‌شود. در ادامه نیز به آژانس تبلیغاتی و خدماتی که ارائه می­دهد، می­‌پردازیم.

معرفی آژانس تبلیغاتی

آژانس تبلیغاتی تمامی شرایط تبلیغاتی مربوط به کسب و کار، محصولات و … را مدیریت می­‌کند و برای برنامه­‌ریزی و توسعه این تبلیغات فعالیت انجام می‌­دهد. در واقع هر موقع که با تبلیغات زیاد و سرمایه­‌گذاری­‌های بالا رو به رو هستیم بایستی به انتخاب یک آژانس تبلیغاتی خوب فکر کنیم. یکی از مهم­‌ترین و تأثیرگذارترین بخش‌­ها در تبلیغات، آژانس‌­های تبلیغاتی هستند.

درواقع هدف آژانس‌­های تبلیغاتی به فعل رساندن ایده­ای خلاقانه و تجارت‌سازی محصولات است که آن را به مشتریان ارائه دهند تا به­ خوبی تأثیرگذار باشد. برخی از وظیفه­‌های مهم آژانس‌­های تبلیغاتی به­‌ صورت زیر هستند:

 • عملی کردن ایده­ی تبلیغ­‌کننده به ­گونه‌­ای که تأثیرگذار و قابل توجه باشد.
 • یکی از اهداف مهم آژانس‌­­های تبلیغاتی افزایش در فروش به ازای هر گونه تبلیغات است.
 • کاری که ارائه می­‌شود کاملاً حرفه­ای، خلاقانه و بی‌­نقص باشد و خدمات نیز با کیفیت ارائه شوند.
 • کار تبلیغات به­ گونه‌­ای باشد که نه تنها سبب رشد اقتصادی گردد بلکه اطلاعات عموم در مورد محصول نیز بالا برده شود.
 • بازخورد خوب از مشتریان دریافت شود و از این امر برای بهبود دادن امکانات استفاده کنند.

آژانس تبلیغاتی بالون هلدینگ

چه انتظاری از یک آژانش تبلیغاتی دارید؟

در واقع در وهله اول توقع دارید که نیازهای شما بررسی و فهمیده شده باشند. در وهله بعدی بایستی تلاش شود تا راجع به مشتریان این تبلیغ تحقیق صورت گیرد و بررسی شود که چه چیزی آن­ها به خرید این محصول ترغیب می­کند. همچنین رقیب‌­های شرکت تبلیغ ­کننده بایستی مورد ارزیابی قرار گیرند تا عملکرد آن­‌ها در نظر گرفته شود.

خلاقیت در بحث تبلیغات بسیار مطرح است بنابراین مهم‌­ترین انتظار تبلیغ­‌کننده تبلیغی با خلاقانه‌ترین طرح ممکن است. مورد بعدی فراهم کردن تمامی شرایط ممکن برای تبلیغات است و درباره ابزارهایی که برای تبلیغات استفاده می­‌شوند بینشی درست به­ وجود آورد و در نهایت مناسب‌­ترین ابزار رسانه‌­ای برای تبلیغات در نظر گرفته شود. بهترین محتوا برای تبلیغات تولید شود. اگر مشکلی فنی ایجاد شد، راه‌­حلی برای آن در نظر داشته باشند و در آخر در زمینه ارتقا برند تلاش و هدف تبلیغ­‌کننده را عملی سازد.

تبلیغات مطابق با خواسته شما

آژانس تبلیغاتی چه امکاناتی ارائه می­دهد؟

آژانس­‌های تبلیغاتی، عمل تبلیغات را با امکانات متنوعی در اختیار تبلیغ‌­کننده قرار می‌­دهند ممکن است به صورت بیلبورد تبلیغاتی در خیابان‌­ها، اتوبو­س­‌ها و خیلی از مکان­‌های عمومی و پر رفت و آمد این کار را انجام دهند به صورت تبلیغاتی که هر روزه در مکان‌­های مختلف مشاهده می­‌کنیم و یا از تلویزیون و تبلیغات بازرگانی آن کمک بگیرند.

امروزه نیز تبلیغات در محیط­های مثل گوگل، سایت­‌ها و … به­ صورت اینترنتی انجام می‌­گیرد. حتی امروزه با ساختن محتواهایی که شامل عکس، متن، فیلم و … هستند به تبلیغات پربازدید می‌­پردازند که مورد توجه قرار گرفته است. البته استفاده از ابزارهای دیجیتالی برای تبلیغات نیز پرکاربرد است که اصطلاحاً دیجیتال مارکتینگ گفته می‌­شود.

چند نوع آژانس تبلیغاتی وجود دارد؟

آژانس­‌های تبلیغاتی انواع متفاوتی دارند که در ادامه با چند تا از آن­‌ها آشنا خواهیم شد:

 • به همراه خدمات تام: این نوع آژانس تمامی خدمات گسترده تبلیغات را در اختیارتان قرار می­‌دهد.
 • به ­صورت تعاملی: بسته به خواسته شما هر میزان کار برای تبلیغات مدنظر باشد، کار صورت می­‌گیرد و ممکن است از آژانس‌­های دیگر استفاده شود.
 • مختص به یک سازمان: این نوع آژانس‌­ها فقط برای سازمان خودشان تبلیغات را انجام می‌­دهند و نه برای سازمان دیگری.
 • همراه با خرید رسانه: این نوع آژانس­‌ها به مدیریت مکان تبلیغات و برنامه‌­ریزی زمانی آن­ها می­‌پردازند.
 • اختصاصی: این آژانس­‌ها فقط در مورد موضوعات خاصی تبلیغات انجام می‌­دهند. به ­طور مثال به بحث داروها یا اقتصادی و … می‌­پردازند.
 • به­ صورت کاری خلاقانه: این آژانس هم تنها ایده­‌هایی خلاق و خاص عرضه می­‌کند و ممکن جز دسته­‌های بالا هم قرار گیرد.

سخن پایانی

به­ طور کلی گفتیم که آژانس تبلیغاتی تمامی کارهای مربوط به تبلیغات را مدیریت و برنامه ­ریزی می­‌کند و گفته شد که مفهوم تبلیغات با برندسازی فرق دارد و بالون هلدینگ را که از یک تیم متخصص تشکیل شده است برای کارهای برندسازی به شما پیشنهاد دادیم. پس از این گفتیم که آژانس‌های تبلیغاتی در واقع هدفش به فعل رساندن ایده­ای خلاقانه و تجاری ­سازی محصولات است و تلاش می­‌کند تا شما را به خواسته خود برساند.

آژانس‌­های تبلیغاتی انواع متفاوتی دارند که براساس آن­ها عمل می‌­کنند مثلاً به صورت تعاملی با سازمان­ های دیگر یا اختصاصی صرف یک موضوع خاص و … که این را به شکل امکانات متعددی مثل تبلیغات رسانه ­ای یا به­ صورت نصب بیلبورد، اینترنتی و … انجام می‌­دهند.